Golfista Rose vyhrál i v Turecku, získal druhý titul během osmi dnů

Sport
5. 11. 2017 16:53
Justin Rose.
Justin Rose.

Olympijský vítěz Justin Rose týden po triumfu v Šanghaji získal další golfovou trofej. Sedmatřicetiletý Angličan vyhrál v Beleku Turkish Open na úvod finálové série European Tour. Po čtyřech soutěžních kolech zvítězil díky birdie na poslední jamce o jednu ránu před Jihoafričanem Dylanem Frittellim a Nicolasem Colsaertsem z Belgie.

Šestý hráč světového žebříčku Rose minulou neděli ovládl v Číně turnaj World Golf Championship, což bylo jeho první vítězství od zisku zlaté medaile v Riu de Janeiro. "Tohle je mimořádně sladké. To máte jako s autobusem. Věky čekáte na jeden a ony pak přijedou dva najednou," řekl Rose, vítěz US Open z roku 2013.

V Turecku za desátý triumf na evropském okruhu získal prémii 985.495 eur, během osmi dnů tím pádem rozšířil své konto o 2,4 milionu eur (61,5 milionu korun). Zároveň v boji o celkový triumf na European Tour snížil na druhém místě celoročního pořadí na minimum náskok vedoucího krajana Tommyho Fleetwooda.

V příštím týdnu bude závěrečná série pokračovat v jihoafrickém Sun City. Tam ale Rose se startem nepočítá a hrát chce až o další týden později při vyvrcholení sezony v Dubaji.

Autor: ČTK Foto: Twitter: Justin Rose

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV