Házenkářům se postup z kvalifikace vzdálil. Podlehli Turecku

Sport
13. 1. 2016 19:42
Čeští házenkáři podlehli Turecku (ilustrační foto).
Čeští házenkáři podlehli Turecku (ilustrační foto).

Čeští házenkáři prohráli v předposledním utkání první fáze kvalifikace mistrovství světa v Turecku 24:27 a zkomplikovali si cestu za očekávanou účastí v červnovém play off o šampionát. K prvenství ve tříčlenné skupině a k postupu do baráže potřebují v sobotu v domácí odvetě ve Zlíně zvítězit o čtyři góly, případně o tři branky při skóre 26:23 a nižším.

Češi i Turci v předchozím průběhu skupiny dvakrát porazili Belgii a vzájemné duely jsou tak přímým soubojem o první místo, které jako jediné znamená postup do červnové baráže.

Reprezentanti, kterým chybí rekonvalescent a lídr týmu Filip Jícha, v utkání v Ankaře ani jednou nevedli a celý zápas dotahovali. Několikrát se jim povedlo vyrovnat, ale závěr se hostům nepovedl.

Od 52. minuty, kdy srovnal Stehlík na 23:23, potkal Čechy střelecký výpadek a Turecko si díky tomu vytvořilo třígólový náskok. Ten udrželo až do konce a vede kvalifikační skupinu o dva body před českým týmem. Tomu k lepšímu výsledku nepomohlo ani sedm branek nejlepšího střelce utkání Hrstky.

"Bohužel se nám dnes nepodařilo vyhrát. Jak jsme očekávali, tak to byl vyrovnaný zápas. Naši hráči měli dobré nasazení. Kluci do toho dali maximum, ať už v útoku nebo v obraně. Měli jsme spoustu šancí, které jsme však nevyužili," uvedl jeden z dvojice českých trenérů Daniel Kubeš.

Autor: ČTK Foto: facebook.com/czechhandball

Další čtení

O2 arena, MS v krasobruslení 2026

„Bomba!“ hlásí Taschlerovy z O2 areny, fanoušci jim ale berou klid

Sport
24. 3. 2026
O2 arena, dějiště mistrovství světa v krasobruslení den před začátkem šampionátu.

Krasobruslařský led pro MS vyrostl v O2 Areně na tom extraligovém, je měkčí

Sport
23. 3. 2026
Lurdes Gloria Manuel z Česka, Lieke Klaver z Nizozemska a Natalia Bukowiecka z Polska

Osm let čekání je u konce: Česko má znovu halovou mistryni světa

Sport
22. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ