<span>Hvězdě NBA odstranili nádor.</span> James byl na sále pět hodin

Sport
3. 6. 2009 10:00
Nejlepší basketbalista sezony NBA LeBron James se podrobil pětihodinov
Nejlepší basketbalista sezony NBA LeBron James se podrobil pětihodinov

Nejlepší basketbalista sezony NBA LeBron James se podrobil pětihodinovNejlepší basketbalista sezony NBA LeBron James se podrobil pětihodinové operaci, při níž mu lékaři odstranili nezhoubný nádor z pravé čelisti.

Zákrok podle doktorů proběhl bez potíží a hvězda Clevelandu by se z něj měla plně zotavit.

Lékaři znali Jamesův zdravotní stav už několik měsíců, nicméně basketbalista se spolu se svou rodinou rozhodl odložit operaci až na konec sezony. Ta pro čtyřiadvacetiletého kanonýra a jeho Cavaliers skončila v sobotu po porážce v šestém duelu semifinálové série s Orlandem.

Během zákroku v nemocnici v Clevelandu odstranil operatér Frank Papay Jamesovi tkáň z příušní žlázy, která produkuje sliny. Operace si vyžádala tolik času, protože v této oblasti čelisti je množství nervů a cév.

James, jenž před měsícem poprvé v kariéře získal prestižní ocenění MVP pro nejlepšího basketbalistu základní části NBA, zůstal po zákroku v nemocnici, ale měl by být brzy propuštěn domů.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ