König jede! Po královské etapě Kolem Tretina je třetí

Sport
22. 4. 2015 16:35
Leopold König.
Leopold König.

Cyklista Leopold König obsadil čtvrté místo v královské etapě závodu Kolem Trentina a celkově je po dvou dnech třetí. Do čela průběžného pořadí se dnešním vítězstvím posunul lídr Königova týmu Sky Richie Porte z Austrálie.

Porte s Königem na Trentinu testují spolupráci pro květnové Giro d'Italia, kde mají být hlavními tahouny své stáje. Ve skvělé formě jezdící Porte, jenž je v čele žebříčku WorldTour, vyhrál dnešní horskou etapu o délce 168 km po závěrečném sólu s náskokem 16 sekund před Španělem Mikelem Landou.

Třetí dojel s odstupem 32 sekund Ital Damiano Cunego, jenž dovedl do cíle čtyřčlennou skupinu, v níž byl i König. Český cyklista se díky tomu posunul na třetí místo průběžného pořadí 42 sekund za Porteho. Druhý je se ztrátou 24 sekund Landa.

Čtyřetapový závod Kolem Trentina končí v pátek, Giro startuje 9. května.

Cyklistický závod Kolem Trentina - 2. etapa (168,2 km):

1. Porte (Austr.) 4:36:37, 2. Landa (Šp.) -16, 3. Cunego (It.), 4. König (ČR), 5. Torres (Kol.), 6. Zardini (It.) všichni -32, ...89. Hník (ČR) -20:01.

Průběžné pořadí: 1. Porte 4:50:32, 2. Landa -24, 3. König -42, 4. Cataldo (It.) -57, 5. Pimenta (Portug.) -59, 6. Cunego -1:09, ...90. Hník -21:09.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Startuje tenisový Wimbledon, Češky se v něm pokusí potvrdit současnou formu

Sport
28. 6. 2026
Argentinec Lionel Messi po vstřelení třetího gólu svého týmu z přímého kopu během fotbalového zápasu skupiny J mistrovství světa proti Jordánsku

Argentina prošla skupinou bez ztráty, Messi opět vylepšil historické statistiky

Sport
28. 6. 2026
Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ