Kornfeil dojel devátý, Abraham v sezonním maximu

Sport
28. 10. 2018 09:10
Kornfeil a Abraham skončili na hranici první desítky.
Kornfeil a Abraham skončili na hranici první desítky.

Jakub Kornfeil skončil devátý v kategorii Moto3 ve Velké ceně Austrálie. Karel Abraham vybojoval v MotoGP jedenácté místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Odstoupení už jistého mistra světa Marca Márqueze, jemuž při nárazu poškodil stroj Johann Zarco, využil k triumfu jeho španělský krajan Maverick Viňales.

Kornfeil si v sobotní kvalifikaci vyjel čtvrté místo, ale start se mu nepovedl a v úvodu závodu se propadl až k dvacáté pozici. Nakonec si dojel pro sedm bodů a zůstal osmý v průběžném pořadí MS. Titulu v Moto3 se přiblížil dnes pátý Jorge Martín, jeho největší rival Marco Bezzecchi totiž závod nedokončil.

Viňales se dočkal vítězství po 17 měsících a poprvé od loňské Velké ceny v Le Mans. O měsíc kratší bylo čekání týmu Yamaha, na jehož stroji se naposledy v Assenu radoval z triumfu Valentino Rossi.

Závod Moto2 dnes na okruhu na Phillip Islandu ovládl Jihoafričan Brad Binder. Lídr mistrovství světa Francesco Bagnaia z Itálie projel cílem až dvanáctý a promarnil šanci slavit titul. Dva závody před koncem sezony má nicméně náskok 36 bodů na druhého Miguela Oliveiru. Velká cena Malajsie se pojede za týden a finále ve Valencii 18. listopadu.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Pavlíček Luboš

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ