Královnou českého triatlonu se stala Vendula Frintová

Sport
4. 11. 2018 02:05
Vendula Frintová.
Vendula Frintová.

Vendula Frintová pokračuje ve své vládě. Česká reprezentantka už počtvrté v řadě vyhrála anketu Král triatlonu. V rámci slavnostního večera České triatlonové asociace, který se uskutečnil v sobotu v Praze, byli oceněni také nejlepší trenéři, pořadatelé a nejlepší závodníci českého poháru.

O vítězství v anketě Král triatlonu rozhodovali svými hlasy členové vedení České triatlonové asociace, zástupci klubů, trenéři a sportovní novináři. Už počtvrté v řadě přisoudili korunu pro nejlepšího závodníka uplynulé sezony Vendule Frintové. Druhé místo obsadil František Linduška, třetí příčku pak Petr Soukup.

K největším úspěchům Venduly Frintové v této sezoně patří vítězství v závodě světového poháru v Karlových Varech, třetí místo ve světovém poháru v americké Sarasotě či 7. místo v závodě mistrovství světa (WTS) v japonské Jokohamě.

"Jsem ráda, že se mi povedlo titul obhájit. Vzhledem k výsledkům se to asi dalo očekávat, na druhou stranu ale člověk nikdy není úplně spokojený a vždycky je co zlepšovat," uvedla nejlepší česká reprezentantka posledních let.

Trenérem roku je počtvrté v řadě Luboš Bílek, mezi jehož svěřence patří například suverénní vítěz FORD CZECHMAN TOUR Tomáš Řenč nebo Němec Sebastian Kienle, jeden z nejlepších závodníků světa v dlouhém triatlonu.

Titul mládežnického trenéra roku získal Jan Vaněk, který připravuje mimo jiné reprezentanty Františka Lindušku a Ivetu Fairaislovou. V této sezoně byl také trenérem žákovského výběru.

Nejlepší akcí roku se stejně jako v minulém roce stal závod CITY TRIATHLON Karlovy Vary, který byl letos podruhé součástí kalendáře Světového poháru.

V anketě Hvězda Facebooku zvítězil František Kubínek, který na pódiu přebral také symbolický šek na částku 88 000 Kč od Nadačního fondu ČTA, jehož prostřednictvím triatlonová komunita přispěla loňskému mistru republiky na nákladnou rehabilitaci po vážné únorové autonehodě.

Král triatlonu 2018 

Král triatlonu 2018: 1. Frintová Vendula, 2. Linduška František, 3. Soukup Petr

Trenér roku 2018: Bílek Luboš

Mládežnický trenér roku 2018: Vaněk Jan

Akce roku 2018: SP Karlovy Vary

Hvězda Facebooku: František Kubínek

Český pohár, absolutní vítězové Olympijský a sprint triatlon: Jan Volár a Romana Gajdošová

Dlouhý triatlon a duatlon: Tomáš Řenč a Helena Kotopulu

Terénní triatlon: Vojtěch Bednarský a Jana Brantlová quatlon: Jan Volár a Iveta Fairaislová

Autor: - red -Foto: ČTK , ČTK/PR/Česká triatlonová asociace

Další čtení

Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026
ilustrační foto

Olympionici budou od MOV dostávat 10.000 dolarů za účast na hrách

Sport
24. 6. 2026
Angličan Harry Kane (9) na trávníku během fotbalového zápasu skupiny L mistrovství světa mezi Anglií a Ghanou ve Foxboroughu

Anglické trápení na šampionátu: Favorit proti Ghaně neskóroval, Kane zahodil tutovku

Sport
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ