Kubové finále uniklo, desáté místo z rozplaveb nevylepšila

Sport
14. 12. 2018 13:46
Simona Kubová postoupila do semifinále desátým časem.
Simona Kubová postoupila do semifinále desátým časem.

Znakařka Simona Kubová další finálovou účast na mistrovství světa v krátkém bazénu nepřidala. V semifinále padesátky obsadila stejně jako v dopoledních rozplavbách desátou příčku. Čas 26,60 sekundy byl o dvě setiny horší než její výkon z rozplavby. Maximem Kubové na tomto MS tak zůstalo sedmé místo ze stovky.

Šest setin jí v semifinále chybělo k tomu, aby se zapojila do dodatečné rozplavby o postup do finále. O osmou příčku se totiž dělily Nizozemka Ranomi Kromowidjojová a Francouzka Mathilde Ciniová s výkonem 26,54. Z prvního místa do finále postoupila Američanka Olivia Smoligaová.

"Je mi líto, že postup pro mě nebyl až tak těžký a je škoda, že se o finále aspoň nerozplavávám. Být desátá na světě není úplně ostudné. Jsem ráda, ale myslím, že jsem měla na lepší čas. Sedmé a desáté místo je dobré, i když jsem doufala, že tady poplavu trochu lepší časy. Druhé finále mi uteklo o šest setin, ale je to padesátka a je jasné, že na ní to bude vždycky o kousíčky," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

Česká výprava má na tomto světovém šampionátu stále na kontě čtyři finálové účasti. Vedle Kubové se mezi elitní osmičku dvakrát dostala kraulařka Barbora Seemanová a úspěšná byla také ženská polohová štafeta na 4x50 metrů.

Světovým rekordem na kraulařské čtyřstovce se v dnešním finálovém bloku blýskla Australanka Ariarne Titmusová. Dohmátla v čase 3:53,92, čímž o pět setin překonala dva měsíce starý rekordní čas Číňanky Wang Ťien-ťia-che. Ta se na MS před domácím publikem musela spokojit se stříbrem.

Program orámovaly štafetové světové rekordy. Hned na úvod zazářila americká kraulařská štafeta na 4x50 metrů. Kvarteto Caeleb Dressel, Ryan Held, Jack Conger a Michael Chadwick výkonem 1:21,80 o osm desetin překonalo čtyři roky starý výkon ruské štafety z MS v Dauhá. Pod hodnotu bývalého světového rekordu svých předchůdců se dostali i Rusové, ale čas 1:22,22 jim stačil jen na stříbro.

Na závěr programu Brazilci ve štafetě na 4x200 metrů volným způsobem časem 6:46,81 o více než dvě sekundy překonali rekordní čas ruské štafety z roku 2010. Rychleji než bývalý rekord zaplavali také další medailisté Rusové a Číňané. O vítězství Brazilců rozhodl finišman Breno Correia, který přebíral na třetím místě, ale dohmátl první o tři setiny před Rusem Alexandrem Krasnychem.

Třetí zlato získala v Číně maďarská hvězda Katinka Hosszúová. Dnes obhájila titul v polohovém závodě na 100 metrů, čímž navázala na triumfy z polohovky na 400 metrů a závodu na 200 metrů motýlek. Vedle toho má ještě stříbro ze znakařské stovky.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ZUMA/Joel Marklund

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ