Kuf a Přibylová zářili, v Sofii ovládli závod SP smíšených štafet

Sport
27. 5. 2018 17:53
Moderní pětibojař Jan Kuf (ilustrační foto).
Moderní pětibojař Jan Kuf (ilustrační foto).

Moderní pětibojaři Jan Kuf a Eliška Přibylová vyhráli závod smíšených štafet na Světovém poháru v Sofii a vynahradili si zklamání z individuálních startů. Čeští reprezentanti v neolympijské disciplíně vedli už od úvodního šermu a první místo v Bulharsku uhájili až do konce.

Kuf, kterého stál nevydařený šerm v kvalifikaci postup do závodu jednotlivců, tentokrát v úvodní disciplíně společně s Přibylovou zářil a Češi vyhráli i bonusové kolo. V plavání byli osmí, v parkúru pátí a do závěrečné kombinované disciplíny odstartovali s náskokem devíti sekund.

Na druhé místo se po nejrychlejším běhu v kombinaci se střelbou posunula egyptská dvojice Ahmad Gandí, Salmá Abdal Maksúdová, třetí skončili Bělorusové Jaroslav Račuk a Iryna Prasjancovová.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Petr Toman

Další čtení

Slavnostní zahájení 23. ročníku Olympiády dětí a mládeže. Hokejista Roman Červenka zapálil olympijský oheň.

Ceremoniál se zapálením ohně zahájil v Praze Olympiádu dětí a mládeže

Sport
21. 6. 2026
Jezdec kategorie Moto2 Filip Salač

Dramata na Masarykově okruhu: Salač na bedně, premiérová výhra pro Danishe

Sport
21. 6. 2026
Utkání mistrovství světa ve fotbale Česko - Jihoafrická republika

Fanoušci v akci: Podívejte se na exkluzivní snímky z utkání Česko – Jihoafrická republika

Sport
21. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ