Kůň britské královny <span>neprošel dopingovou kontrolou</span>

Sport
9. 5. 2009 13:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoDopingovým testem neprošla klisna Moonlit Path, která patří britské královně Alžbětě II. Jeden z 41 koní Jejího Veličenstva měl v krvi po únorovém závodu nováčků v Huntingdonu zakázanou látku cyklokapron. Ta se užívá u zvířat i lidí k zastavení krvácení.

Přestože je prostředek v některých amerických státech v dostihovém sportu povolen, v Británii nesmí být v den startu v těle koně.

Moonlit Path trénuje osmapadesátiletý Nicky Henderson, jenž má na svém kontě čtyři prvenství v prestižním dostihu Champion Hurdle v Cheltenhamu.

"Neměli jsme v úmyslu zlepšit výkon koně, látka mu byla podána kvůli jeho zdraví, což je vždy prvořadé. Až do vyšetření případu britskou dostihovou asociací bych se k tomu nerad dále vyjadřoval," řekl úspěšný trenér.

Ilustrační foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

Uhynul nejúspěšnější klusák všech dob Varenne, vydělal 145 milionů korun

Sport
18. 8. 2026
Závodník Martin Fuksa pózuje fotoreportérům v rámci tiskové konference české reprezentace v rychlostní kanoistice před odjezdem na mistrovství světa v Poznani

Fuksa míří na mistrovství světa s bilancí pěti výher. Roli favorita si užívá

Sport
18. 8. 2026
Tomáš Chorý, utkání 4. kola první fotbalové ligy: FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha

Chorý se po disciplinárním trestu vrátil do hry, první ztrátě Slavie v Liberci ale nezabránil

Sport
17. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ