Měl obrovské štěstí. Cyklista při závodě spadl do jezera

Sport
29. 2. 2016 17:57
Těsně po jeho pádu.
Těsně po jeho pádu.

Německý cyklista Arnold Fiek měl v nedělním silničním závodu v Luganu velké štěstí. Dvaadvacetiletý jezdec stáje Christina Jewelry spadl z dvanáctimetrové výšky do jezera, ale z vody se nakonec dostal jen s vlasovou zlomeninou kyčle a několika škrábanci.

Fiek na mokrém asfaltu havaroval krátce po startu, kdy na mostě nevybral pravotočivou zatáčku a obrubník ho vymrštil přes zábradlí. "Do něčeho jsem narazil bokem a spadl do vody," řekl jezdec listu Gazzetta dello Sport v luganské nemocnici.

Když se vynořil, dokázal vylézt na úzkou betonovou zídku, kde čekal na záchranu. "Ve vodě byla moje první myšlenka, že je konec. Doplaval jsem pár metrů k té zdi a vylezl na ni, ale pak už jsem se nemohl hýbat. Měl jsem velké štěstí, že jsem do ničeho nenarazil hlavou, nakonec to dopadlo celkem dobře," prohlásil Fiek, který doufá, že se do šesti týdnů znovu posadí na kolo.

Během luganského závodu spadl také Eduardo Zardini, který si při nehodě zlomil čtyři obratle.

Autor: ČTK Foto: Youtube.com

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ