Biker Ondřej Cink dnešním čtvrtým místem ze závodu mistrovství světa potvrdil, že se dokáže výborně připravit na velké závody. V Novém Městě na Moravě nestačil pouze na trojici velikánů tvořenou Švýcarem Ninem Schurterem, krajanem Jaroslavem Kulhavým a Francouzem Julienem Absalonem.
Mistr světa do 23 let z roku 2012 sice neměl ideální start do sezony, ale nijak se netajil tím, že by si rád zopakoval medailovou radost po loňském světovém bronzu v Andoře. Byl od ní vzdálený takřka dvě minuty, přesto se zdálo, že v něm v cíli mírně převažují pozitivní pocity z toho, co právě zažil.
"Medaile nevyšla, ale může vyjít příště. Není to poslední závod kariéry. Hrozně jsem si to dnes užil. Byl to můj největší zážitek na kole. Atmosféra byla úžasná. Nic podobného jsem v životě nezažil. Bylo to něco neuvěřitelného. Fanouškům strašně moc děkuji. Nelze ani popsat slovy, co se dělo podél trati v lese," uvedl Cink.
"To člověk zažije jednou za kariéru, bojovat v domácím prostředí o medaile na mistrovství světa doma a před tak skvělými diváky," doplnil Cink.
Do závodu dal všechno. "Šel jsem do toho naplno, v žádné pasáži jsem se nešetřil. Byl jsem vpředu, ale bohužel mi v třetím kole spadl řetěz a ztratil jsem kontakt. Ztratil jsem tak patnáct vteřin. A v tomhle tempu je to hrozně moc. Trať je tady nahoru dolů a nedá se nikde odpočinout," vysvětlil Cink důvod náhlé ztráty na čelo.
Stíhací jízda ho stála hodně sil. "Bylo těžké to pak sjet. Podařilo se to sice, když jsme s Absalonem to čelo dojeli, ale Schurter jel vážně takticky skvěle. Pak za to okamžitě vzal a já na to neměl odpověď. Nemohl jsem reagovat, s tím nešlo v tu chvíli nic dělat. Takže jsem si pak hlídal čtvrté místo," popsal Cink.
V úvodních fázích závodu se ocitl v čele společně s Kulhavým a Schurterem, ale k české spolupráci nedošlo. "Nebyli jsme domluveni, že bychom si pomohli. Byla tam i trošku rivalita. Snažil jsem se jít dvakrát přes Jardu, ale on mě nepustil a hlídal si to," připustil Cink.
"My jsme se tam k sobě ani moc nedostali. A bylo to v momentech, kdy se nedalo moc předjíždět. Kdyby to bylo ke konci závodu, že bychom tam byli takhle ve dvou, šlo by třeba něco vymyslet v nějaké technice. Ale jde také o to, jestli bychom se domluvili, na koho se vlastně pojede. Těžko říct," uvedl s úsměvem Kulhavý.