Nové mistryně. Vítkovické florbalistky porazily Chodov a slaví titul

Sport
21. 4. 2018 16:40
Florbalistky Vítkovic se radují z titulu.
Florbalistky Vítkovic se radují z titulu.

Vítkovické florbalistky slaví zisk čtvrtého titulu v extralize. V dnešním superfinále v Ostravě zdolaly pražský Chodov 3:2 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelila v čase 62:11 Hana Koníčková. Ostravanky si zahrají v lednu 2019 Pohár mistryň ve švédském Gävle.

Sedmé superfinále se po šesti ročnících konaných v pražské O2 areně přesunulo do Ostravar Arény. Vítkovice se tak při své už páté účasti poprvé představily v domácím prostředí.

V 19. minutě se Ostravanky radovaly z vedení. Řepková ztratila na polovině hřiště balónek, Enenkelová utekla a střelou k levé tyči překonala Provázkovou.

Chodov se na přelomu první a druhé třetiny ubránil při trestu Preisslerové a v 23. minutě vyrovnala po spolupráci s Řepkovou Urbánková. V polovině utkání vrátila Vítkovicím vedení Michaela Šponiarová. V 52. minutě vyrovnala po lobu Frantíkové Belicová, která se prosadila v tvrdém souboji s Theimerovou a z otočky překonala Příleskou.

Tři minuty před koncem základní hrací doby zachránilo Pražanky po pokusu Huskové zblízka břevno, ale v 63. minutě už odražený balónek poslala za Provázkovou Koníčková a rozhodla.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Jaroslav Ožana

Další čtení

ilustrační foto

25 červených karet. V Brazílii se jim fotbalový zápas hodně zvrhl do rvačky

Sport
9. 3. 2026
ilustrační foto

Bizarní potyčka v poločase. Fyzioterapeut Slávie nakopl útočníka Sparty

Sport
9. 3. 2026
Carina Edlingerowa a vedoucí Alexandr Patawa

Po 16 letech medaile z paralympiády: Edlingerová byla ve sprintu druhá

Sport
7. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ