Nymburk na úvod porazil Crvenou zvezdu Bělehrad

Sport
9. 10. 2010 20:16
Nymburk začal Jadranskou ligu vítězstvím.
Nymburk začal Jadranskou ligu vítězstvím.

Basketbalisté Nymburka zahájili své premiérové působení v Jadranské lize domácím vítězstvím 94:73 nad devátým týmem minulého ročníku Crvenou zvezdou Bělehrad. O svém triumfu v 1. kole soutěže rozhodli vydařenou druhou čtvrtinou, v níž si vybojovali až patnáctibodový náskok a vedení postupně navyšovali.

Nymburk vstoupil do zápasu lehce nervózně a Crvena zvezda se rychle ujala vedení. V závěru první čtvrtiny se však domácí probrali a dostali se do vedení, které už nepustili.

Ve druhé čtvrtině sedminásobní čeští šampioni výrazně zlepšili obranu a dovolili soupeři jen třináct bodů. Sami si udržovali stabilní výkonnost v útoku, kde se dařilo Nissimovi, Simmonsovi a především českému reprezentantovi Pumprlovi, který byl nejlepším hráčem na palubovce a s 19 body i nejlepším střelcem Nymburka.

Crvena zvezda se již na odpor nezmohla a v závěrečné čtvrtině zcela rezignovala. Nymburk získal náskok až 28 bodů a soupeři dovolil snížit až v úplném závěru, kdy polevil v úsilí.

1. kolo Jadranské ligy basketbalistů:

Nymburk - Crvena zvezda Bělehrad 94:73 (25:21, 46:34, 69:54)
Nejvíce bodů: Pumprla 19, Simmons 18, Nečas 15, Nissim 12, Benda 10, Lenzly 6 - Nikolič 19. Trojky: 9:7. Fauly: 24:23.

Partizan Bělehrad - Budučnost Podgorica 78:79 (za domácí Veselý 9 bodů, 5 doskoků, 5 asistencí), Cedevita Záhřeb - KK Zadar 70:66,
20.00
Olimpija Lublaň - Igokea Aleksandrovac,
20.15 Široki Brijeg - Krka Novo Mesto.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Hokejová osmnáctka získala na MS bronz, v zápase o 3. místo porazila Lotyšsko

Sport
2. 5. 2026
ilustrační obrázek

Slavia na dosah titulu, Baník na hraně propasti – nadstavba slibuje drama na obou pólech tabulky

Sport
1. 5. 2026
ilustrační obrázek

FIFA chystá pro MS nový systém trestů za žluté karty

Sport
28. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ