Padesát gólů během šedesáti minut? Švýcaři to dokázali

Sport
31. 1. 2020 06:00
Je to ještě k smíchu? Švýcarští florbalisté nasázeli padesát gólů.
Je to ještě k smíchu? Švýcarští florbalisté nasázeli padesát gólů.

Florbal je sport, při kterém je bezbrankový výsledek takřka nemyslitelný. Naopak přestřelky končící dvouciferným počtem gólů nejsou ničím výjimečným. V rychlé hře plné brejků navíc platí dvojnásob pravidlo, že mančaft nemá výhru jistou až do závěrečného hvizdu.

O tom se koneckonců přesvědčila česká ženská florbalová reprezentace na nedávném šampionátu, kdy si fatálně nechala ujít postup do kýženého boje o zlato. V posledních dvou minutách hry Češky předvedly katastrofální závěr, když se ze stavu 6:2 dostaly na 6:6. Medaili nakonec nepřivezly, i takhle krutý florbal umí být.

Sport, ve kterém léta dominují seveřané, především pak Švédi, opět zaznamenal absurdní výsledek. V kvalifikaci na mistrovství světa na sebe totiž narazily celky, jejichž hráčské dovednosti jsou jako nebe a dudy. Švýcaři patří mezi florbalovou velmoc, hra týmu z Pobřeží slonoviny zatím připomíná spíš plácanou při hodině tělocviku.

Podle toho vypadal i výsledek utkání. Mančaft země helvétského kříže vstřelil soupeři neuvěřitelných padesát branek, zatímco Afričané se mezi tři tyče netrefili ani jednou! Skóre zápasu 0:50 je absolutně hrozivou ukázkou rozdílu mezi jednotlivými týmy. Je otázkou, zda tyto zápasy aspoň některého z aktérů baví. Taková blamáž nemůže těšit snad ani Švýcary, nehledě na fakt, že takto jednostranný zápas je pro diváka nekoukatelný.

Autor: - cih - Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ