Parádní výkon! Šonka skončil druhý v letecké akrobacii

Sport
30. 8. 2015 12:21
Pilot Martin Šonka.
Pilot Martin Šonka.

Český pilot Martin Šonka obhájil titul vicemistra světa v letecké akrobacii v disciplíně freestyle. Na šampionátu ve francouzském Chateauroux nestačil stejně jako předloni pouze na Američana Roberta Hollanda. Šonka má v této kategorii i titul mistra Evropy, který získal loni v Maďarsku.

Šonka si na šampionát "odskočil" ze seriálu Red Bull Air Race, v němž mu po pátém z osmi závodu patří průběžné čtvrté místo. Další boj o body ho čeká o příštím víkendu v rakouskému Spielbergu, kde se před rokem díky třetí příčce poprvé prosadil na stupně vítězů.

"Bylo to velmi náročných čtrnáct dní. Celkově jsem s výkony, které jsem tu předváděl, spokojený. Ve freestylu se mi podařilo splnit cíl a přivézt znovu medaili," uvedl Šonka na svém webu. "Bylo to pro mě o to těžší, že pro mě má prioritu Red Bull Air Race a akrobacie se tomu musela částečně podřídit. Na trénink jsem měl opravdu minimum času. O to více si téhle stříbrné placky vážím," dodal.

V elitní třídě Unlimited obsadil Šonka šestnácté místo, o tři příčky lepší byl Petr Kopfstein. Mistrem světa se stal Francouz Alexandre Orlowski.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Vítěz Berehanu Wandemu Tsegu z Etiopie.

Pražský maraton vyhráli Tsegu a Jelimová, český titul obhájil Havlena

Sport
3. 5. 2026
ilustrační foto

Hokejová osmnáctka získala na MS bronz, v zápase o 3. místo porazila Lotyšsko

Sport
2. 5. 2026
ilustrační obrázek

Slavia na dosah titulu, Baník na hraně propasti – nadstavba slibuje drama na obou pólech tabulky

Sport
1. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ