Prezident Hollande odebral Armstrongovi Řád čestné legie

Sport
5. 4. 2014 15:04
Lance Armstrong.
Lance Armstrong.

Bývalý americký cyklista Lance Armstrong přišel kvůli dopingu o Řád čestné legie. Podle agentury AFP mu nejvyšší francouzské vyznamenání odebral prezident François Hollande. Dvaačtyřicetiletý Texasan bude o ztrátě ocenění, které obdržel v roce 2005 po svém posledním sedmém triumfu na Tour de France, vyrozuměn poštou.

Armstrong se loni přiznal k tomu, že si během kariéry pomáhal systematickým dopingem. Již předtím kvůli tomu přišel o většinu titulů včetně sedmi vítězství na Tour a dostal doživotní zákaz startů.

Řád čestné legie může být nositelům odebrán v případě, že se "proviní proti kodexu cti".

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Maryse Alberti

Další čtení

ilustrační foto

Olympionici budou od MOV dostávat 10.000 dolarů za účast na hrách

Sport
24. 6. 2026
Angličan Harry Kane (9) na trávníku během fotbalového zápasu skupiny L mistrovství světa mezi Anglií a Ghanou ve Foxboroughu

Anglické trápení na šampionátu: Favorit proti Ghaně neskóroval, Kane zahodil tutovku

Sport
24. 6. 2026
Markéta Vondroušová z České republiky během čtvrtého kola tenisového turnaje US Open

Tvrdý verdikt pro Markétu Vondroušovou. Tenisová komunita kritizuje čtyřletý zákaz činnosti

Sport
Aktualizováno: 30. 6. 2026 11:15

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ