První oběť Tour de France. Bevin končí se zlomenými žebry

Sport
11. 7. 2019 11:55
Novozélanďan Patrick Bevin (s rozepnutým dresem) končí na letošní Tour de France.
Novozélanďan Patrick Bevin (s rozepnutým dresem) končí na letošní Tour de France.

Cyklista Patrick Bevin ze stáje CCC se stal první obětí letošní Tour de France. Novozélandský jezdec odstoupil před šestou etapou kvůli dvěma zlomeným žebrům. Se zraněním, které si způsobil při pádu už v úterý, ještě absolvoval středeční pátou etapu. Bolesti se ale vystupňovaly a vyšetření odhalilo dvě zlomeniny na levé straně hrudního koše.

"Jak to často u zlomených žeber bývá, bolest se stupňuje druhý a třetí den po pádu, a přestože Patrick chtěl v závodě pokračovat, došli jsme společně k rozhodnutí, že odstoupí, aby se mohl rychle zotavit a zaměřit se na druhou polovinu sezony," uvedl týmový lékař CCC Max Testa.

Peloton Tour de France dnes čeká první horská prověrka. Trasa z Mylhúz na Planinu krásných dívek (La Planche des Belles Filles) připravila pro cyklisty na 160,5 kilometrech sedm vrchařských prémií, některé pasáže v pohoří Vogézy mají sklon až 20 procent.

Autor: ČTK Foto: ČTK , imago sportfotodienst/Fotoreporter Sirotti Stefano,via www.imago-images.de

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ