Ruská sexy golfistka. Muže odpálí šarmem, sokyně hrou

Sport
28. 3. 2012 06:45
Maria Verchenová.
Maria Verchenová.

Moc ráda vyčnívá z davu a je středem pozornosti. Ví, že si to může dovolit. Golfistka Maria Verchenová láká mužské fanoušky golfu nejen svou hrou, ale také svým půvabem. První Ruska v Ladies European Tour se těší velké oblibě i v Česku, kde před několika lety s golfem začínala.

Rusko a golf? To k sobě zrovna moc nejde. Především před zhruba 15 lety, kdy Maria Verchenová s golfem začínala, nebylo ještě v Rusku dostatek hřišť a tento sport byl jen pro bohaté. Proto ruská kráska odjela splnit si svůj sen do Karlových Varů.

"Moji rodiče jsou chudí a v Rusku se vše soustředí jen na tenis," říká moskevská rodačka Verchenová. "Když mi bylo 12 let, otec mě vzal na výlet do Čech, kde jsme šli na kávu do golfového klubu. Druhý den jsem tam pod vedením tamějšího trenéra odpálila pár míčků. Řekl mi, že mám talent a měla bych hrát," vzpomíná šestadvacetiletá Ruska.

Maria Verchenová.Brzy se jí začalo dařit. V roce 2004 a 2006 ovládla ruský šampionát mezi amatérkami, a tak si laťku posunula ještě výš.

"Chtěla jsem se zlepšovat, a tak jsem se v roce 2007 pokusila kvalifikovat na Ladies European Tour. Doma byli všichni proti. Tvrdili, že mám nejdřív sbírat zkušenosti. Mamka, která mi dělala caddieho, říkala, že když kvalifikaci nezvládnu, končím s golfem definitivně. Ale já jsem do toho přesto šla a vyšlo to," usmívá se úspěšná golfistka.

"Golfová Šarapovová" na scéně

Na greenech ladies European Tour byla od začátku k nepřehlédnutí. Nejen díky své hře, ale především pro své ženské přednosti. Smyslné křivky, dlouhé nohy, bohatá tmavá hříva...

Média ji tedy začala řadit mezi nejkrásnější sportovkyně světa a kvůli jejímu půvabu a sportovním outfitům ji překřtila na "Golfovou Šarapovovou".

Maria Verchenová."Marii Šarapovovou sleduji ráda. Nikoli ale proto, jak při tenise vypadá, ale kvůli způsobu její hry. Myslím, že ruské sportovkyně jsou metálně hodně silné. Dřou na sobě opravdu tvrdě a často dosahují svých cílů," říká krásná golfistka.

Ta si své přednosti moc dobře uvědomuje. "Jediné, co na svém vzhledu nesnáším, je můj malíček u nohy," prohlašuje Ruska, která pochopitelně neunikla ani pozornosti pánských magazínů.

Nafotila tak již několik mužskému oku lahodících sexy snímků. Jinak ale volného času moc nemá. "Pokud nějaký je, snažím se relaxovat. Poslouchám hudbu nebo si čtu knihy," dodává milovnice Puškina.

MARIA VERCHENOVÁ PŘI FOCENÍ PRO MAGAZÍN MEN´S HEALTH:

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ