Sáblíková deklasovala soupeřky. Vyhrála závod na 3000 metrů

Sport
16. 10. 2016 12:42
Martina Sáblíková vyhrála úvodní závod sezony v Inzellu.
Martina Sáblíková vyhrála úvodní závod sezony v Inzellu.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková zahájila sezonu suverénním vítězstvím na mezinárodních závodech v německém Inzellu na trati 3000 metrů. Trojnásobná olympijská vítězka potvrdila výbornou formu i časem 4:00,64 minuty, což je nový rekord bavorské dráhy.

Za sebou česká rychlobruslařka nechala dvě nizozemské soupeřky. Druhá Marije Jolingová za Sáblíkovou zaostala o více než čtyři sekundy, velká rivalka české hvězdy Ireen Wüstová na třetím místě byla pomalejší o téměř pět sekund.

"Jsem maximálně spokojená," uvedla Sáblíková. "Děkuju celému týmu za velkou podporu v posledních dnech a hlavně za poslední dva měsíce. Byly to těžké chvíle, ale díky Vám všem jsme to společně zvládli," napsala šestnáctinásobná mistryně světa, která musela vstřebat velké zklamání z neúčasti v cyklistické časovce na olympijských hrách v Riu kvůli chybnému výkladu kvalifikačních kritérií.

S přípravou na ledě začala v Inzellu v minulém týdnu. "Po té dlouhé pauze to byl celkem šok, ale nohy úplně bruslit nezapomněly. Měla jsem celkem strach, protože jsem v létě na ledě vůbec nebyla. Asi bude chvilku trvat, než se dostanu na nějakou úroveň," komentovala na svém webu návrat na ovál, ale obavy z pomalého rozjezdu rychle zahnala sobotním výkonem. O rekord dráhy připravila německou legendu Claudii Pechsteinovou, která jej držela od ledna 2014 časem 4:00,92 minuty.

Dobře si vedly také další české rychlobruslařky. Osobní rekordy si vylepšily mladé závodnice Nikol Zdráhalová (4:12,58) a Eliška Dřímalová (4:22,91).

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ