Sáblíková těsně druhá! O pět setin padla s novou rekordmankou

Sport
6. 12. 2019 15:17
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková.
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodu na 5000 metrů na Světovém poháru v Nur-Sultanu těsně druhá. Světová rekordmanka prohrála o pouhých pět setin sekundy s Kanaďankou Ivanií Blondinovou, jež časem 6:54,945 překonala její rekord dráhy.

I přes těsnou porážku byla Sáblíková se svým vystoupením spokojená. "Já jsem fakt spokojená, protože to byl první start od Tomaszówa i vlastně první ostrý trénink, protože v tréninku jsem nic tak dlouhého měřeného nejela. Jsem spokojená, jak se mi jelo, i s tím posledním kolem. Sice to o pět setin nevyšlo, ale závod to byl super, užívala jsem si ho," řekla v nahrávce pro média.

Dvaatřicetiletá Sáblíková si v kazašské metropoli připsala druhé umístění na stupních vítězů v sezoně. V listopadovém úvodním závodu SP v Minsku skončila zdravotně indisponovaná čtvrtá na 3000 metrů, o týden později už trojku v Tomaszówě Mazowieckém ovládla.

Trojnásobná olympijská vítězka se zásluhou dnešního výsledku dostala do čela hodnocení SP na dlouhých tratích, který už dvanáctkrát ovládla. Po třech ze šesti závodů vede Sáblíková o šest bodů před Kanaďankou Isabelle Weidemannovou, jež v Nur-Sultanu skončila třetí s odstupem 86 setin za svou vítěznou krajankou.

Právě s Weidemannovou jela dnes Sáblíková v poslední rozjížďce, v níž se snažila překonat vynikající čas Blondinové. Na mezičasech byla česká rychlobruslařka dlouho třetí, v závěru stáhla čas pod 33 sekund na kolo, ale navzdory drtivému finiši jí 51. individuální vítězství v SP těsně uniklo. Druhá Češka na startu Nikola Zdráhalová skončila časem 7:22,965 v divizi A poslední dvanáctá.

V Kazachstánu by měla Sáblíková startovat ještě v nedělním závodu na 1500 metrů. O tom, zda nastoupí, se definitivně rozhodne v sobotu.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Sergei Grits

Další čtení

ilustrační foto

Zemřel poslední účastník první expedice na Mount Everest. Šerpa Kančha

Sport
16. 10. 2025
ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ