Sáblíková ukazuje formu, v Inzellu vyhrála patnáctistovku

Sport
23. 10. 2016 10:17
Martina Sáblíková vyhrála při testovacích závodech patnáctistovku.
Martina Sáblíková vyhrála při testovacích závodech patnáctistovku.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková si na dalších testovacích mezinárodních závodech v Inzellu připsala vítězství v závodě na 1500 metrů a třetí místo na kilometru. Na delší z obou tratí triumfovala v čase 1:56,46 s více než dvousekundovým náskokem na Polku Katarzynu Wozniakovou. Třetí místo obsadila další česká reprezentantka Nikol Zdráhalová v osobním rekordu 1:58,97. I ona za sebou nechala například domácí hvězdu Claudii Pechsteinovou, jež skončila pátá.

Na trati 1000 metrů Sáblíková zaostala časem 1,17,20 za osobním rekordem o 1,34 sekundy. Rychlejší byly jen vítězná Marrit Leenstraová z Nizozemska (1:16,53) a domácí Gabriele Hirschbichlerová. "Super kilák, až na ten start," komentovala Sáblíková na facebooku páteční výkon. V sobotu vedle patnáctistovky startovala i ve sprinterském závodě na 500 metrů a skončila pátá (40,17) o tři setiny před šestou Zdráhalovou.

Před týdnem trojnásobná olympijská vítězka potvrdila v Inzellu výbornou formu na trati 3000 metrů časem 4:00,64, kterým stanovila nový rekord bavorské dráhy.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV