Šachisté Izraele nedostali víza, MS v Rijádu bude bez nich

Sport
25. 12. 2017 15:59
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Izraelští šachisté neobdrželi saúdskoarabská víza a nezúčastní se mistrovství světa v bleskovém a rapid šachu, které začne v Rijádu v úterý. Saúdská Arábie izraelský stát neuznává a neudržuje s ním diplomatické vztahy.

"Pokud hráčům z určitých zemí zakážete účast, nelze tuto akce nazývat mistrovstvím světa," řekl agentuře Reuters mluvčí izraelských šachistů Lior Aizenberg. Podle vyjádření mezinárodní federace FIDE nicméně krok saúdskoarabských úřadů konání turnaje neovlivní.

MS se mělo zúčastnit sedm hráčů z Izraele. Ten nyní zvažuje, že pro vyloučené šachisty uspořádá vlastní soutěž. Podle Reuters zatím není jasné, zda po neudělení víz izraelským reprezentantům nesáhnou některé výpravy k bojkotu rijádského turnaje.

Na šampionátu má hrát kolem 180 velmistrů v čele se světovou jedničkou Magnusem Carlsenem z Norska. Ve čtyřech turnajích budou ve hře celkem dva miliony dolarů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Slavomír Kubeš

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ