Smůla Sáblíkové, jízdu jí zkomplikoval karambol soupeřky

Sport
19. 2. 2011 21:41
Martině Sáblíkové spadla do jízdy soupeřka.
Martině Sáblíkové spadla do jízdy soupeřka.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková měla den po překonání světového rekordu v Salt Lake City tentokrát smůlu. Pád americké soupeřky Jilleanne Rookardové ji donutil v závodu Světového poháru na 1500 metrů zastavit a do cíle dojela s velkou ztrátou poslední. Rozhodčí jí nabídli jízdu opakovat, po dohodě s koučem Petrem Novákem už ale nenastoupila.

Sáblíkovou postihla podobná příhoda už minulý víkend na mistrovství světa ve vícebojích, kdy sama upadla a poté ještě dokázala vybojovat bronzovou medaili. Tentokrát její jízdu zkomplikoval karambol ve vnitřní dráze jedoucí Rookardové.

Ta svůj pád nedokázala usměrnit a o dvojnásobnou olympijskou vítězku zavadila. Rookardová tak musela být diskvalifikována.

Z vítězství se radovala Nizozemka Marritt Leenstraová v čase 1:53,38. Ta dokázala o 37 setin sekundy porazit i čerstvou mistryni světa ve víceboji Ireen Wüstovou.

 

Světový pohár v rychlobruslení v Salt Lake City:

Ženy:
1500 m:
1. Leenstraová 1:53,38, 2. Wüstová (obě Niz.) 1:53,75, 3. Nesbittová (Kan.) 1:54,16, ...19. Sáblíková (ČR) 2:27,73.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů):
1. Nesbittová 470, 2. Leenstraová 346, 3. Wüstová 310, ...8. Sáblíková 152, 31. Erbanová (ČR) 24.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ