Smutek. Boxerka Krausová prohrála boj o dva tituly

Sport
21. 4. 2012 07:00
Arleta Krausová.
Arleta Krausová.

Česká profesionální boxerka Arleta Krausová prohrála v pátek v noci v Dortmundu zápas s Litevkou žijící v Německu Godou Dailydaiteovou a přišla o šanci stát se dvojnásobnou světovou šampionkou. Ve hře byl prozatímní titul organizace WIBF a volný titul WBF v pérové kategorii do 57,2 kg, které má po výhře 3:0 na body v držení Dailydaiteová. 

Jednatřicetiletá Krausová boxovala o dvě váhové kategorie výše, než je zvyklá, a po vcelku jasných bodových verdiktech rozhodčích 98:92, 99:91 a 99:92 pro soupeřku si připsala druhou porážku v profiringu. O pět let mladší Litevka si udržela mezi profesionálkami neporazitelnost, úspěšně zvládla i sedmý duel. 

Krausová již jednou o světové pásy boxovala, loni v dubnu prohrála na body s Němkou Ramonou Kühneovou v zápase, do kterého byla nominována na poslední chvíli. V listopadu porazila Piu Mazelanikovou z Německa a podle některých informací se stala šampionkou organizace WBO. Pás sice převzala, ale v databázi výsledků se její úspěch neobjevil. 

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Další čtení

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Bývalý šampion Fury chce znovu boxovat, v 37 letech oznámil další návrat

Sport
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ