Šonka skončil v Budapešti na čtvrté příčce. Závod prý zkazili sudí

Sport
2. 7. 2017 19:34
Akrobatičtí letci se tentokrát sešli ke svým závodům do Maďarska.
Akrobatičtí letci se tentokrát sešli ke svým závodům do Maďarska.

Martin Šonka skončil čtvrtý a Petr Kopfstein pátý v budapešťském závodu Red Bull Air Race v akrobatickém létání. V celkovém pořadí seriálu je Šonka druhý o dva body za Japoncem Jošihidem Murojou, závod v maďarské metropoli vyhrál Američan Kirby Chambliss.

Oba čeští piloti si po závodu stěžovali na rozhodčí. Šonka ve finálové čtyřce zaletěl nejrychlejší čas, ale o vítězství ho připravila penalizace za stoupání v bráně.

"Když jsem přistál, říkal jsem si, že je škoda, že jsem takovou chybu udělal. Pak jsme si ale vyžádali materiály od rozhodčích a po jejich důkladném prostudování absolutně nechápu, za co jsem penalizaci dostal," uvedl Šonka v tiskové zprávě.

Kopfstein, minule v Japonsku druhý, tentokrát zůstal těsně před branami finále. "Rozhodčí nám dali velmi spornou penaltu, nesouhlasíme s ní," řekl Kopfstein, kterého rozhodčí potrestali za chybný průlet poslední bránou. V souboji s pozdějším vítězem Chamblissem byl přitom o více než vteřinu rychlejší.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Utkání skupiny B mistrovství světa hokejistů Česko - Itálie.

Hokejisté se na MS protrápili ke třetí výhře, Italy zdolali po obratu 3:1

Sport
20. 5. 2026
ilustrační obrázek

Češi zdolali Švédy 4:3 a odčinili zaváhání se Slovinskem

Sport
19. 5. 2026
ilustrační obrázek

Historická ztráta. Češi poprvé nestačili na Slovinsko, Sedlák kritizuje výkon v útoku

Sport
17. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ