Švédské florbalistky na úvod MS deklasovaly Německo

Sport
4. 12. 2015 17:53
Švédské florbalistky.
Švédské florbalistky.

Švédské florbalistky začaly svůj útok na pátý titul na mistrovství světa za sebou v Tampere výhrou nad Německem 16:1. Šesti body za gól a pět asistencí se na vítězství podílela Anna Wijková. Švédky budou v neděli od 18:15 SEČ ve skupině B druhými soupeřkami českých florbalistek, které do turnaje vstoupí v sobotu proti Lotyšsku.

Šestinásobné mistryně světa Švédky půjdou do souboje s Českem už se sérií 21 výher na světových šampionátech. Naposledy prohrály v základní skupině v roce 2007 v dánském Frederikshavnu s Finskem 1:2.

Čtyřiadvacetiletá Wijková se s 33 asistencemi v 19 zápasech na světových šampionátech přiblížila na tři přihrávky rekordu krajanky Emelie Lindströmové, která už ukončila kariéru. Se 44 body poskočila na sedmé místo historické produktivity.

Ve skupině A obhájkyně bronzu Švýcarky na úvod porazily Polsko 12:3. Čtyři body za tři branky a jednu asistenci si připsala Corin Rüttimannová a hattrick zaznamenala také Nina Bärtschiová.

Poprvé se Hakametsä Arena důstojněji zaplnila na úvodní duel domácích Finek, které před 2559 diváky vyhrály nad Norskem 14:1. Předtím do haly pro 7300 fanoušků na zápas Slovenska, které vede český trenér Jaroslav Marks, s Ruskem (4:2) zavítalo 154 příznivců a na úvodní utkání favorizovaných Švédek přišlo 222 diváků.

Autor: ČTK Foto: ČTK/LEHTIKUVA/Kalle Parkkinen

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ