Světoví golfisté by se mohli vrátit v červnu, zpočátku bez diváků

Sport
16. 4. 2020 17:24
Golfista Cameron Smith během turnaje na Honolulu.
Golfista Cameron Smith během turnaje na Honolulu.

Elitní golfová série PGA Tour prodloužila přestávku kvůli pandemii koronaviru do 11. června a upozornila, že první čtyři turnaje v inovovaném kalendáři se budou vzhledem k riziku šíření nákazy hrát bez diváků. Dosud byl prestižní americký okruh přerušen do poloviny května.

Sezona, která se zastavila v polovině března, by měla pokračovat 11. června odloženým turnajem ve Fort Worthu. V následujících týdnech se bude hrát rovněž bez fanoušků v Jižní Karolíně, Connecticutu a Detroitu.

V takovém případě by tento ročník PGA Tour obsahoval 36 turnajů, situace se však může dál měnit. "Hrát se začne pouze v případě, že to zdravotničtí odborníci prohlásí za bezpečné," uvedl komisionář okruhu Jay Monahan.

Majory budou letos jen tři, British Open se kvůli pandemii neuskuteční. Nové termíny získaly původně dubnové Masters (od 12. do 15. listopadu), květnový PGA Championship (6. až 9. srpna) i červnové US Open (17. až 20. září).

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP/Matt York

Další čtení

Startuje tenisový Wimbledon, Češky se v něm pokusí potvrdit současnou formu

Sport
28. 6. 2026
Argentinec Lionel Messi po vstřelení třetího gólu svého týmu z přímého kopu během fotbalového zápasu skupiny J mistrovství světa proti Jordánsku

Argentina prošla skupinou bez ztráty, Messi opět vylepšil historické statistiky

Sport
28. 6. 2026
Útočník Patrik Schick (na snímku z 26. března 2026) po vyřazení českých fotbalistů na MS už po skupině ukončil reprezentační kariéru. Rozhodnutí zvažoval již delší dobu.

Útočník Schick po vyřazení českých fotbalistů z MS ukončil reprezentační kariéru

Sport
25. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ