Syn legendy <span>odmítá hrát</span> na univerzitě v adidaskách

Sport
23. 10. 2009 05:00
Michael Jordan, legendární basketbalista.
Michael Jordan, legendární basketbalista.

Michael Jordan, legendární basketbalista.Do ošemetné situace se dostal syn basketbalové legendy Michaela Jordana. Osmnáctiletý Marcus Jordan odmítl hrát ve svém vysokoškolském týmu jedné z floridských univerzit v botách firmy Adidas, s níž má škola smlouvu na tři miliony dolarů za šest let.

otomek šestinásobného šampiona NBA chce nosit pouze obuv Nike, kterou jeho otec proslavil a k níž má prý celá rodina zvláštní pouto.

"Když jsem sem přišel, tak jsme se o tom bavili. Říkali mi, že se o tom s lidmi z Adidasu bavili a že s tím nebude problém. Myslím, že každý chápe, co to pro mou rodinu znamená," řekl Marcus Jordan listu Orlando Sentinel.

Jeho otec dal jméno kotníčkovým botám Nike Air Jordan, které se po svém uvedení na trh v roce 1985 staly hitem.

Foto: Reuters

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Zloději ukradli anglickým fotbalistům kopačky, míč, rukavice i stavebnici Lego

Sport
14. 6. 2026

Hamilton vyhrál Velkou cenu Katalánska F1 a získal první triumf ve Ferrari

Sport
14. 6. 2026

New York Knicks získali po 53 letech titul v NBA, Brunson uzavřel finále 45 body

Sport
14. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ