Trenér Henry po vysněném titulu u Nového Zélandu končí

Sport
1. 11. 2011 09:01
Trenér Graham Henry.
Trenér Graham Henry.

Trenér Graham Henry devět dní poté, co dovedl ragbisty Nového Zélandu po 24 letech k titulu mistrů světa, odstoupil z funkce. Pětašedesátiletý kouč by podle agentury Reuters mohl zamířit k týmu Anglie.

Henry vedl Nový Zéland od roku 2004 a ve 103 zápasech s ním zaznamenal 88 vítězství. "Jsem pyšný na všechno, co hráči za těch osm let dokázali," řekl Henry.

Pod jeho vedením "All Blacks" porazili ve finále nedávného mistrovství světa na domácí půdě Francii 8:7 a získali druhý titul v historii. Poprvé triumfovali na premiérovém šampionátu v roce 1987.

Henryho by měl u novozélandské reprezentace nahradit jeho dlouholetý asistent Steve Hansen.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Trenér české reprezentace Miroslav Koubek během fotbalového zápasu skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Koubek po krachu na šampionátu: Výkony nebyly dobré, ale hodlám pokračovat

Sport
Aktualizováno: 25. 6. 2026 07:40
Ladislav Krejčí reaguje po fotbalovém utkání skupiny A mistrovství světa mezi Českem a Mexikem

Krutý konec na Aztéckém stadionu: Čeští fotbalisté prohráli s Mexikem a balí kufry

Sport
25. 6. 2026
ilustrační foto

Olympionici budou od MOV dostávat 10.000 dolarů za účast na hrách

Sport
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ