Trénoval jen šest týdnů. Přesto bude hvězdný Cavendish závodit

Sport
26. 6. 2017 17:16
Britský cyklista Mark Cavendish.
Britský cyklista Mark Cavendish.

Spurtér Mark Cavendish pojede Tour de France. Na start slavného cyklistického závodu se postaví po šesti týdnech tréninku po prodělané mononukleóze. Dvaatřicetiletý Brit měl kvůli nemoci tříměsíční pauzu, od té doby závodil jen jednou. Cavendishovu účast na Tour de France dnes potvrdila jeho stáj Team Dimension Data.

Cavendish má z Tour třicet etapových triumfů, o čtyři méně než rekordman Eddie Merckx. A považuje tento třítýdenní etapový závod za natolik výjimečný, že na jeho startu nechce 1. července chybět. "Abych byl upřímný, tak kdyby to nebyla Tour de France, možná bychom kolektivně zaujali jiný postoj k mému zahrnutí do týmu," uvedl Cavendish v tiskové zprávě.

Vztah silničního mistra světa z roku 2011 k Tour je ale mimořádný. "Mám pocit, že sobě, týmu, našim sponzorům a především samotné Tour s ohledem na její historii a význam dlužím, abych ze sebe vydal to nejlepší a odevzdal všechno, co v sobě mám, ve prospěch týmu," svěřil se Cavendish.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

trenér Brian Priske

Brian Priske: Vyřazení je zasloužené, Sparta byla slabá v obraně i útoku

Sport
Aktualizováno: 4. 3. 2026 09:56
Ester Ledecká

Od bronzu ji dělily setiny. Ledecká zajela v Andoře skvělý super-G

Sport
28. 2. 2026
Matúš Malý, SK Sigma Olomouc

Hanáci po 33 letech slaví Evropu, kouč brzdí nadšení

Sport
27. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ