Trump by chtěl zpřísnit tresty za protesty při hymně v NFL

Sport
21. 7. 2018 10:26
Hráči Amerického fotbalu protestující během hymny.
Hráči Amerického fotbalu protestující během hymny.

Americký prezident Donald Trump zkritizoval přístup vedení profesionální ligy amerického fotbalu NFL k protestům při státní hymně. Soutěž je totiž původně zakázala, nyní však začala jednat s hráčskou asociací o zmírnění pravidel. Podle Trumpa by však naopak hráči měli při opakovaném prohřešku přijít o celou sezonu.

"Debata o hymně při zápasech NFL je zase tady. Nemůžu tomu uvěřit," napsal Trump na sociální síti twitter. "Nemají snad hráči ve smlouvě, že musí stát v pozoru a s rukou na srdci? Komisionář s platem 40 milionů dolarů by si to měl prosadit. Klekneš si poprvé, nehraješ jeden zápas. Podruhé a v sezoně už si nezahraješ a navíc žádný plat," dodal.

Protesty při hymně zahájil v září 2016 hráč sanfranciského klubu Colin Kaepernick. Vedení NFL je poté pod hrozbou pokut zakázalo s tím, že pokud chtějí hráči protestovat, můžou zůstat v šatně. Proti tomu se však ohradila hráčská asociace a nyní spolu obě strany začaly jednat o možné změně pravidel.

Za hráčskou asociaci se také postavily i některé kluby, které odmítají trestat hráče za protesty proti rasismu a problémům ve společnosti. "Trump vůbec netuší, proč si hráči klekají a proč protestují. Doufám, že až začne sezona, tak bude mít na práci jiné věci než kritizovat ligu a radit majitelům klubů, co mají, nebo nemají dělat," prohlásil spolumajitel New York Giants Steve Tisch.

Autor: ČTK Foto: ČTK , AP/Matt York

Další čtení

ilustrační obrázek

„Spokojenost je slabé slovo.“ Praha okouzlila krasobruslařský svět

Sport
29. 3. 2026
ilustrační obrázek

Z 0:2 až k penaltovému triumfu! Češi jsou krok od mistrovství světa

Sport
27. 3. 2026
O2 arena, MS v krasobruslení 2026

„Bomba!“ hlásí Taschlerovy z O2 areny, fanoušci jim ale berou klid

Sport
24. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ