Vacenovská byla blízko, v boji o Rio nakonec neuspěla

Sport
14. 4. 2016 21:14
Iveta Vacenovská.
Iveta Vacenovská.

Stolní tenistka Iveta Vacenovská měla blízko k postupu na olympijské hry v Riu de Janeiro, avšak v rozhodujícím duelu olympijské kvalifikace v Halmstadu s Němkou čínského původu Han Ying neudržela vedení 3:0 na sety a nakonec prohrála 3:4. V boji o zbývající čtyři místa (dvě v každé kategorii) bude Vacenovská spolu s dalšími pěti Čechy pokračovat v pátek.

Česká jednička Vacenovská si v 1. kole hladce poradila s Běloruskou Alexandrou Privalovovou. Ve druhém duelu zdolala Švédku Matildu Ekholmovou 4:1, přestože si při jednom z úderů poškodila potah a musela dohrávat s náhradní pálkou.

V rozhodujícím utkání o účast v Riu s devátou hráčkou světa Han Ying chyběl Vacenovské za stavu 3:0 k postupu jediný set. Favorizovaná německá soupeřka však dokázala dramatický zápas otočit a zvítězila 4:3.

Všech pět zbývajících českých reprezentantů prohrálo svůj úvodní zápas. Na předchozí OH v Londýně postoupily před čtyřmi lety Vacenovská s Danou Čechovou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Zálewský František

Další čtení

Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Bývalý šampion Fury chce znovu boxovat, v 37 letech oznámil další návrat

Sport
4. 1. 2026

Cena Emila Zátopka. Letos ji dostanou koulařka Fibingerová a diskař Bugár

Sport
15. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ