Vakoče čeká premiéra na Giru d'Italia

Sport
5. 5. 2015 17:47
Petr Vakoč.
Petr Vakoč.

Cyklista Petr Vakoč si na blížícím se Giru d'Italia odbude premiéru v závodu Grand Tour. Dvaadvacetiletý jezdec je v nominaci svého týmu Ettix-Quick-Step a bude v sobotu na startu v Sanremu jedním ze tří Čechů společně s Romanem Kreuzigerem a Leopoldem Königem.

Lídrem Vakočovy stáje bude Kolumbijec Rigoberto Urán, jenž byl na italských silnicích v minulých dvou ročnících druhý. Ve 34 letech se vůbec poprvé na Giru představí bývalý mistr světa Tom Boonen, poté co se zotavil ze zranění po pádu na závodu Paříž-Nice.

Debut na Giru čeká také Königa, jenž byl dnes podle očekávání potvrzen v nominaci týmu Sky. Český vrchař, který má na kontě deváté místo z Vuelty a sedmé místo z Tour de France, bude jedním z hlavních pomocníků lídra Richieho Portea z Austrálie.

Podobnou pozici bude mít na Giru v týmu Saxo-Tinkoff Kreuziger, jenž bude v náročných horských etapách k ruce Španělovi Albertovi Contadorovi.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ