Velké drama! Ragbisté Skotska přetlačili Samou a postoupili

Sport
10. 10. 2015 18:15
Jeden z mlýnů.
Jeden z mlýnů.

Skotští ragbisté se stali posledním čtvrtfinalistou mistrovství světa poté, co v dramatickém zápase porazili Samou 36:33. Ve skupině B obsadí druhé místo a v play off budou hrát s Austrálií nebo Walesem.

Vítězství skotského týmu připravilo o možnost postoupit Japonce, kteří na šampionátu šokovali úvodní výhrou nad JAR a poté dokázali uspět i proti Samoe. V neděli se s turnajem rozloučí zápasem proti USA.

Skotové museli o postup tvrdě bojovat. Po divokém prvním poločase, který byl bodově nejbohatší v historii světových šampionátů, prohrávali se Samoou 23:26. Po přestávce zařídil dvěma trestnými kopy obrat Greig Laidlaw, který v zápase zaznamenal celkem 26 bodů. V 74. minutě Laidlaw navíc položil třetí skotskou pětku.

Dvě minuty před koncem ještě Samoa snížila pětkou, o kterou se postaral Motu Matu'u, a následným kopem Tusiho Pisiho. Víc už ale nestihla a stadion St. James Park v Newcastlu zaplněný převážně skotskými fanoušky mohl začít slavit.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Messi se v Miami dohodl na nové smlouvě, v klubu zůstane do roku 2028

Sport
23. 10. 2025

VELO a McLaren přinesli fanouškům F1 zážitek snů: Češi byli u toho

Sport
21. 10. 2025
ilustrační foto

Budeme mít nového ministra sportu. Měl by jím být nějaký Motorista

Sport
20. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ