VIDEO: Biatlonová Pokljuka? Medailové hody, cukroví a slzy štěstí

Sport
12. 12. 2016 06:30
Eva Puskarčíková s medailí za sobotní sprint.
Eva Puskarčíková s medailí za sobotní sprint.

Seriál Světového poháru v biatlonu ukrojil svůj další díl ve slovinské Pokljuce. A Češi se ani na další zastávce letošní zimy neztratili. Gabriela Koukalová ovládla páteční sprint, ve stíhačce vystoupala na bednu i Eva Puskarčíková. Pro tu to navíc bylo první medailové umístění v kariéře. Slušnými výsledky se prezentovali i muži. Nové Město na Moravě, kam se biatlonový "cirkus" přesouvá, tak slibuje zajímavou podívanou. Jak si ale čeští reprezentanti užili svou oblíbenou destinaci v Pokljuce?

Úspěšnou štaci ve Slovinsku načala v pátek Koukalová, která ve sprintu vyválčila první místo. S fanoušky se později podělila o dojmy na sociálních sítích. A přiznala i to, že si dopřála darované vánoční cukroví. 

Dobrá nálada v týmu vydržela i nadále. V sobotu bylo pro narozeninovou oslavenkyni Veroniku Vítkovou připraveno sladké překvapení. A podle členů české reprezentace šlo dokonce o historický okamžik - živé záběry z týmové oslavy totiž byly natočeny vůbec poprvé. A biatlonový fanoušek tak měl další možnost vidět střípek ze zákulisí. 

Úspěšný víkend pokračoval krasojízdou Evy Puskarčíkové ve stíhacím závodě. Mladá závodnice přišlápla plyn a dojela si pro první pódiové umístění v kariéře. Televizním kamery pak mohly zabírat její rozzářený obličej a emotivní rozhovor, v němž nechyběly ani slzy štěstí.

Přestože ve štafetách čeští reprezentanti už medailemi nezacinkali, byla Pokljuka vzkazem pro příznivce v Čechách. Za necelý týden by se totiž na Vysočině mohly dít další velké věci. 

Autor: - mkr -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV