VIDEO: Horor při závodě! Cyklista sestřelil ženu, bojuje o život

Sport
6. 4. 2014 18:59
Belgický jezdec Johan Vansummeren.
Belgický jezdec Johan Vansummeren.

Populární cyklistický závod Kolem Flander, kterého se zúčastnil i český reprezentant Zdeněk Štybar, dostal tragickou trhlinu. Pod výsledky závodu se podepsalo několik nehod, přičemž ta nejvážnější málem stála lidský život. Do pětašedesátileté ženy vjel ve vysoké rychlosti jeden z domácích jezdců Johan Vansummeren a těžce ji zranil.

K celému incidentu došlo v době, když peloton projížděl zabydlenou oblastí. Fanoušci lemovali silnici a každý z nich se snažil najít nejlepší pozici ke sledování závodu. Někteří se dokonce probojovali na silniční ostrůvek, kde mohli zápolení jezdců prožívat z těsné blízkosti.

To se nakonec nevyplatilo jedné z postarších divaček, do které ve vysoké rychlosti vjel Belgičan Vensummeren, jenž si pravděpodobně daného místa nevšiml.

Náraz měl fatální následky. Otřesený cyklista i jeho "oběť" zůstali bezvládně ležet na zemi. Okolo začali shromažďovat lidé, kteří se snažili oběma postiženým pomoci. Mezitím kolem zraněných bez povšimnutí projížděly asistenční vozy a hlasitě troubily, čímž dokreslovaly apokalyptický výjev po bouračce.

Oba aktéry nehody odvezla po chvíli přivolaná sanitka do nemocnice, ale zatímco třiatřicetiletý cyklista opustil nemocnici později v poledních hodinách, žena zde musela zůstat. Při odchodu byl Belgičan doprovázen dvěma policisty, ale důvod jejich návštěvy zůstal utajen.

Podle místní policie divačka utrpěla těžký úraz hlavy a v současné době bojuje o život. Prozatím je držena v umělém spánku a pravděpodobně by měla podstoupit i operaci mozku. Samotný jezdec se ke střetu nechtěl moc vyjadřovat. "Nemám chuť hlouběji rozebírat. Nebyla to jen moje chyba, střetu předcházel nějaký kontakt, ale to k tomu patří. Je mi hrozně, z toho co se stalo té ženě," uvedl belgický cyklista.

PODÍVEJTE SE SAMI NA TRAGICKOU NEHODU PŘI CYKLISTICKÉM ZÁVODĚ:

Autor: - mar -Foto: ČTK , ČTK/ZUMA/Dirk Waem

Další čtení

Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ