VIDEO: jak rekordní vlna <span>vzala surfaři dech</span>

Sport
15. 7. 2009 14:00
Australský surfař Mark Mathews.
Australský surfař Mark Mathews.

Australský surfař Mark Mathews.Půl dne čekal ve žraločích vodách, 20 km od pobřží Austrálie. Pak se dočkal. Surfař Mark Mathews pokořil zřejmě největší a nejtěžší vodní válec, který kdy kdo zdolal.

Jízda šestadvacetiletého Australana trvala 15 vteřin.

„Celý den byly vlny pomalé, nedostal jsem žádnou příležitost," řekl Mathews. „Najednou se objevila obrovská hora, z jejíhož horizontu se ozýval hrozný hukot. Jakmile jsem to uviděl, měl jsem po celém těle husí kůži. Podíval jsem se směrem k Hippovi (Ryan Hipwood), který seděl s kamerou na vodním skútru. Ten se ani neusmál a jen hlesl´Ta je ale obrovská´."

„U takhle obřích vln, jako byla ta moje, máte pocit, že žije. Vsakuje všechen okolní vzduch dovnitř. Je to přesně to, co surfaři míní tím, že vlna bere dech. Vzduch nemá kudy unikat a jen se vsakuje do dlouhého tunelu a bere vás s sebou. Je to vzrušující pocit, jakoby vás vlna pronásledovala," popsal Mathews svůj zážitek z jízdy.

NA VIDEOZÁZNAM MATHEWSOVY JÍZDY SE PODÍVEJTE ZDE:

Foto: press.oneill.com

Autor: - red -

Další čtení

ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025
ilustrační foto

Po 30 letech vyhrál Pardubickou zahraniční kůň. Poprvé irský

Sport
12. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ