VIDEO: Nezdolný Kličko? Šampiona oslepil hasicí přístroj

Sport
20. 1. 2014 15:45
Vitalij Kličko během demonstrací v centru Kyjeva.
Vitalij Kličko během demonstrací v centru Kyjeva.

V boxerském ringu nestál již 16 měsíců. Nyní bojuje v jiném prostředí - politickém. A vzhledem k současné rozbouřené situaci na Ukrajině to bývalý boxerský šampion  Vitalij Kličko nemá vůbec snadné. Během nepokojů v Kyjevě schytal pořádnou sprchu pěny z hasicího přístroje.

Násilné potyčky, protivládní demonstrace, hořící autobusy a desítky zraněných. Tak to v neděli vypadalo na ulicích ukrajinské metropole. V centru Kyjeva nechyběl ani opoziční lídr a předák Vitalij Kličko, který se neochvějně snažil přesvědčit agresivní dav, aby s útoky na policisty přestal.

Místo uklidnění situace ale dostal bývalý mistr světa WBC v těžké váze co proto. Jeden z radikálních demonstrantů zchladil Klička hasicím přístrojem. Takový direkt ještě ukrajinský bijec zřejmě nezažil.

Autor: Lucie FolprechtováFoto: ČTK/AP/Efrem Lukatsky

Další čtení

ilustrační obrázek

Z 0:2 až k penaltovému triumfu! Češi jsou krok od mistrovství světa

Sport
27. 3. 2026
O2 arena, MS v krasobruslení 2026

„Bomba!“ hlásí Taschlerovy z O2 areny, fanoušci jim ale berou klid

Sport
24. 3. 2026
O2 arena, dějiště mistrovství světa v krasobruslení den před začátkem šampionátu.

Krasobruslařský led pro MS vyrostl v O2 Areně na tom extraligovém, je měkčí

Sport
23. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ