VIDEO: Po pádu z tribuny zemřel v Texasu fanoušek

Sport
8. 7. 2011 08:36
Tribuna na stadionu v Arlingtonu , ze které ve čtvrtek přepadl fanoušek.
Tribuna na stadionu v Arlingtonu , ze které ve čtvrtek přepadl fanoušek.

Při čtvrtečním baseballovém zápase MLB v Texasu zemřel po pádu z tribuny fanoušek, když se snažil chytit míček. K tragédii, letos už druhé během elitní baseballové ligy v zámoří, došlo ve druhé směně. Muž sledoval utkání domácího týmu Rangers proti Oaklandu s malým synem.

Fanoušek se natahoval po míčku, který do tribun hodil Josh Hamilton, jenže přepadl přes zábradlí a spadl na hlavu ze šesti metrů na dlažbu. Vedle sedící divák se jej pokusil ještě zachytit, ale neúspěšně.

Podle svědků byl fanoušek na nosítkách ještě při vědomí a nabádal okolí, aby se postaralo o jeho syna. "Tato tragická událost nás všechny velmi zasáhla, naše myšlenky a modlitby jsou s jeho rodinou," uvedl prezident texaského klubu Nolan Ryan.

Po jeho boku sledoval zápas i bývalý americký prezident George Bush mladší, který je bývalým spolumajitelem klubu a častým návštěvníkem na stadionu. Texas v pochmurné atmosféře utkání vyhrál 6:0.

Podobné tragédie nejsou při zápasech MLB ničím výjimečným, neboť míček je pro fanoušky cenným suvenýrem. První letošní oběť nicméně v květnu na stadionu v Coloradu spadla při jízdě po zábradlí na schodišti.

TRAGICKÝ PÁD FANOUŠKA ZACHYCEN V 56. VTEŘINĚ. 

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ