VIDEO: Solíse se téměř nedotkl, přesto boxer Kličko vyhrál

Sport
19. 3. 2011 23:49
Kličko obhájil svůj titul.
Kličko obhájil svůj titul.

Devětatřicetiletý ukrajinský boxer Vitalij Kličko obhájil titul profesionálního mistra světa WBC v těžké váze. V Kolíně nad Rýnem knokautoval Kubánce Odlaniera Solíse hned na konci prvního kola.

Třicetiletý Solís, olympijský vítěz z Atén a trojnásobný amatérský mistr světa, dosud v profesionálním ringu vyhrál všech sedmnáct zápasů. I proti Kličkovi nastoupil před 19 000 diváků v kolínské aréně bez respektu a v úvodním kole soupeře několikrát zasáhl. Jenže právě jeden z výpadů z dvojitého krytu se mu potom stal osudným.

O 15 centimetrů vyšší Kličko ho trefil rychlou a nečekanou ránou, po níž Kubánec zavrávoral a po dalším úderu upadl. Viditelně otřesený Solís se při počítání zvedal ze země jen velmi těžce a ringový rozhodčí i kvůli jeho zraněnému kolenu zápas ihned ukončil.

"Jsem zklamaný, že se boxovalo jen jedno kolo. Ale po tom úderu už nechtěl dál bojovat," prohlásil Kličko. "Při tom pádu jsem se zranil, byla to smůla. Ale to se prostě stává. Budu se z toho dostávat asi dost dlouho, protože na porážky nejsem zvyklý," řekl Solís.

Kličko, jenž Solíse před utkáním označil za jednoho z nejtěžších soupeřů, jakého kdy potkal, vyhrál v profiringu 42. zápas. Neuspěl jen dvakrát, pouze další tři soupeři s ním vydrželi boxovat celých dvanáct kol.

Bratři Kličkové v současné době drží čtyři z pěti titulů mistra světa. Jen v organizaci WBA je na trůnu Brit David Haye, který se v létě chystá na mladšího Vladimíra.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ