VIDEO: Světový rekord? "Provazolezec" překonal rokli bez jištění

Sport
17. 8. 2015 06:00
„Akrobat" Spencer Seabrooke.
„Akrobat" Spencer Seabrooke.

"Akrobat" Spencer Seabrooke opět posunul lidské hranice, když 64 metrů dlouhou vzdálenost mezi dvěma vysokými útesy zdolal po úzké slackline zavěšené neskutečných 290 metrů nad zemí. Samozřejmě bez jištění, což se mu také dvakrát málem stalo osudným, když neudržel rovnováhu. Vždy ale zachoval klidnou hlavu a dokázal se zachránit. Svým výkonem posunul dosud překonanou vzdálenosti o sedm metrů.

K úspěšnému pokusu došlo nedávno poblíže kanadsko-amerických hranic u města Squamish ve Stawamuském národním parku. Seabrooke neměl na sobě žádné jištění, věřil ve své bohaté zkušenosti. Během své cesty překonal vzdálenost dvou basketbalových hřišť, ale zdaleka to nebylo bez problémů. Kdyby se mu nepovedlo při dvojím smýknutím zachytit natažené "lajny", pád z takové výšky by byl jeho posledním zážitkem.

"Uvnitř těla cítíte, že to co děláte, není v pořádku. Že byste to neměli dělat. Ale v hlavě musíte tyhle pocity potlačit. Musíte věřit sami v sebe! Prostě víte, že jste toho schopní," vyprávěl Seabrooke o svém pokusu pro kanadskou televizi CTV. Slacklining se provozuje na našponované "gumě" upevněné mezi dvěma pevnými body. Obyčejně se provozuje jen při zemi, ale Seabrooke popularizuje i její daleko extrémnější verzi highlining (VÍCE ZDE).

PODÍVEJTE SE SAMI NA JEHO BLÁZNIVÝ VÝKON: 

Autor: - mar -Foto: Youtube.com

Další čtení

ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025
Diogo Jota (uprostřed) při zápase Česko - Portugalsko, utkání 5. kola skupiny A2 fotbalové Ligy národů, 24. září 2022

Zemřel útočník Jota z Liverpoolu i s bratrem. Praskla jim pneumatika

Sport
3. 7. 2025
Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ