Vleutenová je mistryní světa, soupeřkám ujela o parník

Sport
28. 9. 2019 17:23
Mistryní světa v silničním závodě s hromadným startem se stala po dlouhém sólovém úniku Annemiek van Vleutenová.
Mistryní světa v silničním závodě s hromadným startem se stala po dlouhém sólovém úniku Annemiek van Vleutenová.

Mistryní světa v silničním závodě s hromadným startem se stala po dlouhém sólovém úniku Annemiek van Vleutenová. Zkušená Nizozemka si na šampionátu v britském Harrogate vyjela druhou medaili po bronzu z časovky.

Van Vleutenová sice v úterý nedokázala zkompletovat zlatý hattrick v souboji s chronometrem po triumfech v Bergenu 2017 a loni v Innsbrucku, ale dnes si spravila chuť ve velkém stylu. Soupeřkám ujela ve třetině čtyřhodinového závodu na téměř 150 kilometrů a velké sólo dotáhla až do konce. Dala si tak předčasný dárek k brzkým narozeninám.

Ve věku 36 let a 355 dnů se stala nejstarší vítězkou silničního závodu na světovém šampionátu. Překonala dosavadní rekordní zápis legendární Francouzky Jeannie Longové-Ciprelliové, která vyhrála na MS 1995, když jí bylo 36 let a 341 dnů.

Až o dvě a čtvrt minuty po své krajance si dojela pro stříbro Anna van der Breggenová, která byla druhá i v časovce. Za dalších 13 sekund dorazila na třetím místě Australanka Amanda Sprattová.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Josimar Alcócer ze Sparty střílí neuznaný gól

Obrat a šok pro Lyon! Sparta doma v 3. předkole Ligy mistrů zdolala favorizovaného soupeře 2:1

Sport
5. 8. 2026
ilustrační obrázek

Sparta zahájí boj o Ligu mistrů proti Lyonu, na Letné vzhlíží k historicky první výhře

Sport
3. 8. 2026
 Zleva nový španělský trenér české fotbalové reprezentace Santi Denia a jeho asistent Pablo Amo na mimořádné tiskové konferenci Fotbalové asociace ČR

Historický milník pro český fotbal: Reprezentaci poprvé v historii povede cizinec, španělský trenér Santi Denia

Sport
31. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ