Závěrečný závod SP žen byl zrušen, muži by zatím měli odstartovat

Sport
20. 3. 2016 11:28
bez popisku 803362
bez popisku 803362

Závěrečné závody Světového poháru v biatlonu ohrožuje počasí. Závod žen s hromadným startem dnes v ruském Chanty Mansijsku neodstartoval kvůli silnému větru podle plánu.

Biatlonistky včetně již jisté majitelky velkého křišťálového glóbu Gabriely Soukalové měly vyrazit na trať v 10:20 SEČ, rozhodčí však závod zrušili. Muži by měli zatím jet podle plánu od 13:00, pokud to počasí dovolí.

Kvůli silnému větru, který strhl i sloup osvětlení na střelnici, je nebezpečné jezdit po tratích. "Do lesa vůbec nepouštějí, protože by tam mohlo na někoho něco spadnout," řekl trenér žen Zdeněk Vítek v České televizi.

"Předpověď je nepříznivá," poznamenal Vítek a dodal, že má pořád foukat prudký vítr o rychlosti skoro 60 km/h.

Biatlonistka Gabriela Soukalová tak získala čtvrtý křišťálový glóbus v sezoně. Vládkyně celkového pořadí Světového poháru a vítězka disciplín sprint a stíhačka je rovněž nejlepší v hodnocení závodů s hromadným startem. 

Další čtení

Linda Nosková z České republiky vrací míč během semifinálového zápasu žen proti Martě Kostyukové z Ukrajiny na tenisovém turnaji ve Wimbledonu

„Šíleně dobré!“ Navrátilová opěvuje historický úspěch Muchové a Noskové

Sport
10. 7. 2026
Argentinec Lionel Messi oslavuje svůj druhý gól během zápasu osmifinále mistrovství světa ve fotbale mezi Argentinou a Egyptem

Zázrak v Atlantě: Argentina dvanáct minut před koncem utekla hrobníkovi z lopaty

Sport
8. 7. 2026
ilustrační foto

Mistrovství světa FIFA přinese téměř devět miliard dolarů, uvedl Bloomberg

Sport
7. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ