Závod Tirreno-Adriatico vyhrál Nibali, Kreuziger skončil třináctý

Sport
12. 3. 2013 18:59
Cyklista Roman Kreuziger skončil třináctý.
Cyklista Roman Kreuziger skončil třináctý.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico vyhrál stejně jako loni italský jezdec Vincenzo Nibali. V závěrečné časovce uhájil první místo před Britem Christopherem Froomem, i když s ním na trati dlouhé 9,2 km prohrál o jedenáct sekund. Poslední dílčí triumf v závodě si připsal dvojnásobný mistr světa v časovce Němec Tony Martin.

Z tria českých cyklistů skončil v celkovém pořadí nejvýše na 13. místě Roman Kreuziger, jenž obhajoval třetí příčku. V pondělí vypadl z první desítky a po 56. místě v časovce si pohoršil ještě o jednu pozici. Na Martina ztratil 54 sekund.

V časovce si počínal nejlépe z Čechů mistr republiky v této disciplíně Jan Bárta, jenž na 19. místě zaostal za vítězem o 31 sekund. Zdeněk Štybar byl jednatřicátý.

Nibali sesadil Frooma z čela závodu v pondělní šesté etapě a nakonec ho porazil o 23 sekund. Třetí skončil se ztrátou 52 sekund Španěl Alberto Contador. "Tohle vítězství je asi cennější než to loňské, protože tu byli jezdci jako Rodríguez, Contador a Froome. Bylo to fantastické Tirreno," radoval se jezdec Astany.

Cyklistům během italského závodu nepřálo počasí, museli se vypořádat s chladem a deštěm a zhruba sedm desítek jich do cíle nedorazilo.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ČTK/Pirkl Tomáš

Další čtení

Odvaha, tempo a tlak: Slavia zaskočila Barcelonu, ocenila španělská média

Sport
22. 1. 2026

Rekordní výprava se rýsuje. Česko může mít v Itálii přes 100 olympioniků

Sport
21. 1. 2026
ilustrační foto

Vlekaři si rochní. Ani obleva lyžování nezastaví, někde je i metr sněhu

Sport
15. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ