Král se vrací, už je to definitivně jasné. V posledních letech neohrožený vládce golfového světa Tiger Woods se po sexuálním skandálu a následném rozvodu dlouho vzpamatovával, konec sezony ale jasně ukázal, že v příštím roce může být všechno jinak.
Woods přišel letos o hodně. O post světové jedničky, o manželství, o spoustu peněz. A v očích některých lidí i o lidský kredit. Na jeho hře bylo patrné, že mu to není jedno. Trápil se, končil na pozicích, o kterých znal pouze z vyprávění svých neúspěšných soupeřů.
V posledních týdnech se ale vše začalo obracet. Skvělý výkon z posledního singlu na Ryder Cupu, famózní závěrečné kolo na listopadovém Australian Masters... A nyní takřka vítězství v Thousand Oaks, o které ho až v dodatečném rozstřelu připravil Ir Graeme McDowell.
"Hrál jsem dobře v určitých fázích a teď se ta fáze trochu protáhla. Nejprve to bylo pár holí, pak devět a nyní to bylo třeba v prvním kole všech osmnáct. Je to pokrok a už se nemůžu dočkat, až bude po sezoně a budu se připravovat na další," řekl novinářům Woods.
McDowell: Woodse potřebujeme
Jeho zklamání bylo vlastně radostné. Konečně si dokázal, že může stále bojovat o vítězství na turnajích. Letos neuspěl ani jednou, o víkendu byl v Kalifornii ale hodně blízko. Náskok čtyř ran před závěrečným kolem ale neudržel.
Bylo ale patrné, že už hodil za hlavu problémy nedávné minulosti: "Trefil jsem několik opravdu dobrých úderů a po většinu týdne jsem hrál velmi dobře. Dnes mi to sice v jednu chvíli trochu nešlo, ale jinak myslím, že se mi hodně věcí povedlo."
Očividnou radost z rostoucí formy svého soupeře měl i nakonec vítězný McDowell. "Chvílemi už se zdál být opět nepřemožitelný. Je jasné, že v posledním roce si musel připadat více jako člověk než v minulosti, podle mě se ale jeho mystické golfové schopnosti znovu vracejí," všiml si letošní šampion US Open.
Ten je přitom z podobného zjištěný nadšený, svému soupeři přeje jen to nejlepší: "Jsem rozhodně z těch lidí, kteří si myslí, že golf potřebuje Tigera Woodse. Potřebujeme, aby znovu vyhrával turnaje. Je skvělé vidět ho tady hrát znovu jeho nejlepší golf."
"Všiml jsem si, že v posledních dnech opět velmi dobře kontroloval míček, moc toho nezkazil. Já se pouze snažil hrát nejlépe, jak to šlo, ale buďme si jistí, že již velmi brzy bude opět vítězit," má jasno McDowell.