Zloději přeplněná Brazílie - trofeje pro volejbalové mistry světa ukradeny

Sport
23. 8. 2014 11:32
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Trofeje pro volejbalové mistry a mistryně světa někdo v Brazílii ukradl. Podle pátečního vyjádření brazilského svazu zmizely během přepravy nákladním vozem po slavnostní prezentaci na pláži Copacabana v Riu de Janeiro.

V Brazílii se něco takového nestalo poprvé. V roce 1983 tam zloději ukradli trofej pro fotbalové mistry světa a pravděpodobně ji roztavili, aby mohli zlato prodat.

"Volejbalové trofeje ale ze zlata nejsou a žádnou obchodní hodnotu nemají," řekl svazový funkcionář Neuri Barbieri. Mužský šampionát začne v Polsku 30. srpna, volejbalistky budou hrát od 23. září v Itálii.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago

Další čtení

Belgičan Hans Vanaken (20) slaví po vstřelení třetího gólu svého týmu během zápasu osmifinále mistrovství světa ve fotbale mezi Spojenými státy a Belgií

Konec snu pořadatelů: USA podlehly Belgii a další šampionát končí v osmifinále

Sport
7. 7. 2026
Folarin Balogun

Historický precedens: FIFA zrušila trest útočníkovi USA po intervenci amerického prezidenta

Sport
6. 7. 2026
Angličan Harry Kane slaví po vstřelení třetího gólu svého týmu z penalty během zápasu osmifinále mistrovství světa ve fotbale mezi Mexikem a Anglií

Drama na Aztéckém stadionu: Anglie v deseti udolala Mexiko 3:2

Sport
6. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ