Pellè neproměněné penalty lituje: Omlouvám se celé Itálii

Sport
3. 7. 2016 17:30
Italský fotbalový útočník Graziano Pellè.
Italský fotbalový útočník Graziano Pellè.

Útočník Graziano Pellè se omluvil italským fanouškům za nepovedenou penaltu z rozstřelu sobotního čtvrtfinále mistrovství Evropy s Německem. Třicetiletý fotbalista však důrazně popřel, že by se víc než na střelu soustředil na rozhození brankáře Manuela Neuera.

"Jsem zklamaný a chci se omluvit celé Itálii," citovala agentura ANSA Pellèho, který mohl poslat výběr trenéra Antonia Conteho do vedení 3:1. "Kdybych dal gól, mohl jsem být slavný. Místo toho jsem jako nikdo přijel a také jako nikdo odjedu," dodal hráč Southamptonu.

Pellè se před penaltou pokoušel gesty rozhodit německého brankáře, italský útočník však odmítl, že by tím naopak vyvedl z koncentrace sám sebe. "Všem se omlouvám, ale ať mi nikdo neříká, že jsem Neuera provokoval. Myslím, že si toho ani nevšiml," uvedl.

"Rukou jsem mu ukazoval, že kopnu oblouček. Hodně se předtím na čáře hýbal a já jsem chtěl, aby zůstal uprostřed," přidal Pellè, který byl jedním ze sedmi neúspěšných exekutorů. O postupu Německa nakonec rozhodl až osmnáctý střelec a oba celky tak vyrovnaly rekord Eura, který od roku 1980 patřil Československu a Itálii.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Vláda slíbila úspěšným sportovcům na olympiádě miliony. Za zlato bude 2,4 milionu

Sport
Aktualizováno: 26. 1. 2026 17:57

Odvaha, tempo a tlak: Slavia zaskočila Barcelonu, ocenila španělská média

Sport
22. 1. 2026

Rekordní výprava se rýsuje. Česko může mít v Itálii přes 100 olympioniků

Sport
21. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ