Phelps je nejlepším sportovcem roku podle agentury AP

Sport
20. 12. 2012 20:01
Michael Phelps.
Michael Phelps.

Mužským sportovcem roku podle ankety agentury The Associated Press se stal nyní již bývalý americký plavec Michael Phelps. Ocenění od novinářů získal podruhé v životě nejen díky skvělému vystoupení na olympijských hrách v Londýně, kde vybojoval čtyři zlata a dvě stříbra, ale také jako uznání za celou hvězdnou kariéru.

Phelpsovi na první místo pomohlo 40 hlasů. O tři méně dostal druhý basketbalista LeBron James, jamajský sprinter Usain Bolt skončil třetí se ziskem 23 hlasů.

"Konečně teď mám čas na to sednout a říct si '...co jsem to vlastně dokázal?' Někdy mě to až šokuje," uvedl Phelps, jenž zakončil kariéru ve 27 letech jako nejúspěšnější olympionik v historii. Pod pěti kruhy nasbíral 18 zlatých a celkem 22 medailí.

Jediným dalším olympionikem, který anketu AP vyhrál více než jednou, byl v letech 1983 a 1984 atlet Carl Lewis. Víckrát získali toto ocenění jen golfista Tiger Woods, cyklista Lance Armstrong (oba čtyřikrát) a basketbalista Michael Jordan (třikrát).

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační obrázek

Hrdina z druhého břehu: Surovčík děkuje slávistickému masérovi

Sport
13. 5. 2026
ilustrační obrázek

Reprezentace vyzve Kosovo na Letné, pak odletí na mistrovství světa

Sport
11. 5. 2026
ilustrační obrázek

Pirk po derby: Poprvé v životě se stydím, že jsem slávista

Sport
10. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ