Plíšková je po Miami světovou čtyřkou, hned za Kvitovou

Sport
1. 4. 2019 09:19
Tenistka Karolína Plíšková.
Tenistka Karolína Plíšková.

Karolína Plíšková si po finálové účasti na turnaji v Miami polepšila v žebříčku WTA o tři místa a je světovou čtyřkou. V novém pořadí zaujímá pozici hned za Petrou Kvitovou, která měla v Miami šanci stát se světovou jedničkou, ale vypadla ve čtvrtfinále.

Obě české hvězdy měly v minulém týdnu stejnou přemožitelku - Ashleigh Bartyovou. Dvaadvacetiletá Australanka se díky zisku zatím největšího titulu v kariéře ocitla poprvé v singlovém žebříčku v elitní desítce a je devátá.

O šestnáct příček si polepšila Markéta Vondroušová, která prohrála v Miami ve čtvrtfinále s Plíškovou, a podruhé se dostala do světové padesátky (loni v březnu byla týden padesátá). V pořadí je jako čtvrtá nejlepší Češka na 43. místě světa, o tři pozice za Kateřinou Siniakovou.

V čele zůstala japonská vítězka Australian Open Naomi Ósakaová, na druhé příčce Kvitovou vystřídala Rumunka Simona Halepová. Pořadí čtyřhry stále vládne Kateřina Siniaková následovaná parťačkou Barborou Krejčíkovou.

V mužském žebříčku ATP si polepšil na čtvrté místo šampion z Miami Roger Federer, jenž v neděli načal druhou stovku svých titulů. Lídrem je stále Srb Novak Djokovič.

Další propad zaznamenal Tomáš Berdych. Poté co se kvůli opětovným problémům se zády odhlásil z turnaje série Masters v Miami, klesl o dalších osm míst na 97. pozici. Jiří Veselý uzavírá první stovku.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP/Lynne Sladky

Další čtení

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025
ilustrační foto

Byla první Češka na Mount Everestu. Teď umřela na Parbatu, vybuchla láhev

Sport
3. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ