Pražská "S" budou pykat za derby, zaplatí i Vácha s Koubkem

Sport
6. 10. 2016 16:40
Fanoušci pražské Sparty vnikli při derby na hřiště.
Fanoušci pražské Sparty vnikli při derby na hřiště.

Fotbalová Sparta za hromadné vniknutí fanoušků na hrací plochu a jejich další výtržnosti při derby zaplatí 200 tisíc korun a na jeden zápas má zavřenou část letenského stadionu. Slavii disciplinární komise potrestala za pyrotechniku v sektoru hostujících příznivců pokutou 100 tisíc korun.

Sparťanští chuligáni vběhli na hrací plochu po skončení zápasu, který letenský celek prohrál 0:2. Během utkání také odpalovali pyrotechniku a skandovali vulgarismy. Slavii komise potrestala mimo jiné i kvůli napadení člena pořadatelské služby.

"Charakter a výše trestu pro oba kluby odpovídá nastavenému trendu, kdy za závažná provinění způsobená fanoušky domácího klubu nesou důsledky nejen klub, ale i jeho fanoušci," uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček v tiskové zprávě.

Disciplinárka se také zabývala poznámkami hráčů Sparty Lukáše Váchy a Tomáše Koubka na adresu asistentky rozhodčího Lucie Ratajové, kterou za přehlédnutý ofsajd v utkání s Brnem shodně poslali ke sporáku. Každý z nich zaplatí pokutu 40 tisíc korun a navíc musí do konce roku vést jeden trénink mládežnického týmu jinde než v letenském klubu.

"Účastníci profesionálních soutěží se musí chovat profesionálně. Pokud má kdokoliv výhrady k výkonu rozhodčích, může využít nástrojů, které mu dávají vnitřní fotbalové řády," řekl Baček. "Emotivní výkřiky do éteru, navíc takového charakteru, profesionální nejsou," prohlásil.

Koubek s Váchou se sice za výroky omluvili, jejich slova však odsoudila i Sparta. Hráči se proto stali ambasadory středečního zápasu letenského celku v Lize mistryň a navíc jim vedení nařídilo absolvovat několik tréninků s ženskými týmy.

Komise dnes rovněž udělila Jablonci pokutu 50 tisíc korun za nedostatečnou pořadatelskou službu v duelu s Mladou Boleslaví. Kvůli kartám zastavila na jedno utkání činnost Martinu Doležalovi z Jablonce (vyloučení) a Lukáši Magerovi z Boleslavi (čtyři žluté). Ve druhé nejvyšší soutěži dostali stejný trest za čtyři žluté karty Aleš Hanzlík z Táborska, Tomáš Smola z Opavy, Jan Jeřábek z Pardubic a Tomáš Chorý z Olomouce.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Záložník Viktorie Plzeň Pavel Šulc se svou cenou

Záložník Viktorky Pavel Šulc vyhrál v anketě Zlatý míč fotbalistu sezóny

Sport
15. 7. 2025

Horner končí po 20 letech v čele týmu formule 1 Red Bull

Sport
9. 7. 2025
Klára Poláčková (Kolouchová)

Proč zemřela horolezkyně Kolouchová? Pád ano, výbuch ne

Sport
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ